Sıkça Sorulan Sorular

S1: Sıvı sabunu nasıl kullanmalıyım?

Sabunu elinize damlatmadan önce ilk ellerinizi suyla ıslatınız. Daha sonra sabun damlasını elinizde iyice köpürtünüz ve su ile yıkanız.

S2: Neden sıvı sabun kullanmalıyım?

Kalıp sabuna bir çok kişinin el ile teması sonucu mikrop sabun üzerinde kalabiliyor. Sıvı sabunda ise pompa yardımıyla sabun ilk sizin elinize damlar. Bu sayede kalıp sabundan elinize geçebilecek mikrop ihtimali ortadan kaybolur.

S3: Saloon ürünlerini nereden satın alabiliriz?

Saloon sıvı sabun ürünleri tüm marketlerde bulunmaktadır. İstediğiniz ürün çeşidini marketlerde bulamıyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size en kısa sürede yardımcı olacağız!

S4: Sıvı sabun nerelerde kullanılır?

Sabun, temizleme amacından başka kozmetik, losyon, krem, sprey, ilaç yapımında da kullanılır. Endüstride; boya, plastik döküm, metal çekme işlerinde; sentetik kauçuk ve plastiklerin birçok türünün imalatında, su geçirmez tekstil üretiminde, metallerin paslanmasını önleyici yardımcı malzeme vb... birçok alanda kullanılmaktadır.

S5: Sıvı sabun nedir?

Bileşiminde % 36 oranında hindistan cevizi yağından elde edilmiş potasyum sabunu bulunan sulu çözeltidir.

S6: Sabun kiri nasıl gideriyor?

Aslında sabun bir antiseptik, yani mikrop öldürücü değildir. Normal bir deri üzerinde, ölü deri hücreleri, kurumuş ter, çeşitli bakteriler, yağlı ifrazatlar ve toz vardır. Sabunun özelliği, mekanik olarak derimizin üzerinden bunların alınmasını sağlamasıdır.

Suyu ve yağı (ne yağı olursa olsun) aynı kaba koyarsanız birbirlerine hiç karışmazlar aksine su ve yağ molekülleri arasında birbirlerini iten bir güç vardır. Elimizi sadece su ile yıkadığımızda, derimizin üzerindeki yağ tabakası, suyun derimize temasına mani olur, onu dağıtır ve tam anlamı ile temizlik sağlanamaz. İşte burada sabun devreye girer ve aracılık rolünü üstlenir.