Sultanlar Grup, temelleri 1945 yılında Sultan Yıldız tarafından Rize’de atılan bir şirketler topluluğudur. Başlangıç olarak yalnızca satış ve pazarlama fonksiyonlarını grubun ilk şirketi Sultanlar Pazarlama bünyesinde toplayan ve tüketicilere üretici firmaların birbirinden farklı ürün gruplarıyla seslenen Sultan Yıldız, giderek kuruluşun faaliyet alanlarını genişletti ve oğullarıyla birlikte yönetim merkezini Rize’den İstanbul’a taşıdı.


Babaları Sultan Yıldız’la beraber yoğun bir iş temposu içerisinde çalışan ve Sultanlar Pazarlama’yı Türkiye’nin en önemli distribütörlerinden biri haline getiren Selahattin ve Şeref Yıldız, Tibet A.Ş. ve Kenton Gıda Sanayi A.Ş.’yi Sultanlar Grup bünyesine katarak kuruma üretim fonksiyonunu da kazandırdı. Etik değerlerden hiçbir zaman ödün vermeyen, büyük bir sabır ve gayretle çalışarak Sultanlar Grubunun bugünkü güçlü konumuna ulaşmasında öncü rol oynayan Sultan Yıldız’ın 1979’da vefat etmesi üzerine şirket yönetimini Selahattin ve Şeref Yıldız devraldı. Selahattin Yıldız’ın 2001 yılında hakkın rahmetine kavuşmasıyla birlikte Şeref Yıldız, Sultanlar Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devam ettirdi.


Bugün, Kurtköy’de bulunan 63.000 m2’lik HACCP ve ISO 9001 sertifikalarına sahip modern üretim tesislerinde ve Samandıra’daki 30.000 m2’lik dağıtım deposunda yaklaşık 2.000 çalışanıyla faaliyetlerini sürdüren Sultanlar Grup, yurt içinde birçok sektörde öncü firma olmanın, yurtdışında da 55 ayrı ülkeye ihracat yapmanın haklı gururuyla, bölgesel bir güç olma yönündeki hedefine kararlı adımlarla yürümektedir.


Yıldız ailesinin üçüncü kuşaktan temsilcileri Faruk Yıldız ve Mücahit Yıldız’ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmeleriyle birlikte, kurumsallaşma yolunda önemli gelişmeler kaydeden Sultanlar Grup, her biri kendi alanında yetkin, kurumuna ve başarıya yürekten inanmış kadrosu, güçlü bilgi birikimi, etik değerlere olan bağlılığı sayesinde, ülke ekonomisine fayda sağlamak için birbiri ardına attığı adımlarla kendisini gelecek yıllara taşıyacak ve %100 Türk sermayeli bir kuruluş olarak uluslararası platformdaki yerini alacaktır.